brast انجمن ایران سیاسی پرونده دستگاه قضایی

brast: انجمن ایران سیاسی پرونده دستگاه قضایی آسیب های اجتماعی خبر اجتماعی

گت بلاگز اجتماعی سوء استفاده از معضل فقر جهت اهداف سیاسی ظلم به جامعه است

 رئیس انجمن مددکاران اجتماعی کشور عزیزمان ایران گفت: معضل فقر نباید دستاویز سیاسی افراد قرار گیرد و هر گونه سوء استفاده از این معضل جهت اهداف سیاسی ظلم به

سوء استفاده از معضل فقر جهت اهداف سیاسی ظلم به جامعه است

مدیر انجمن مددکاران اجتماعی کشور عزیزمان ایران گفت: معضل فقر نباید دستاویز سیاسی افراد قرار گیرد و هر گونه سوء استفاده از این معضل جهت اهداف سیاسی ظلم به فقیران و جامعه است.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران:

سید حسن موسوی چلک پنجشنبه شب در همایش مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی در گناباد افزود: جامعه نیازمند تبیین حقوق شهروندی و مدارای اجتماعی است و فرهنگ مدارا باید به عنوان یک ضرورت در بخشهای متفاوت جامعه نهادینه شود.
وی اظهار کرد: وجود 15 میلیون پرونده قضایی، 17 هزار نفر تلفات تصادفات رانندگی و 6 هزار پرونده خشونت در دستگاه قضایی و همچنین معضل طلاق نشان دهنده نهادینه نشدن مدارای اجتماعی در جامعه هست.

عبارات مهم : انجمن
وی گفت: همچنین به علت نبود مدارای سیاسی در جامعه پیروزی و شکستهای سیاسی به شکل صحیح در جامعه نمود نمی یابد.
موسوی چلک افزود: تلاش جهت تقویت نگاه اجتماعی در بخشهای متفاوت و مجازاتهای جایگزین از جمله رویکردهای انجمن مددکاری اجتماعی کشور عزیزمان ایران هست.
وی اظهار کرد: با ترویج فرهنگ مدارای اجتماعی می توان فاصله عاطفی، بی تفاوتی اجتماعی و معضلات و پرونده های اجتماعی و قضایی را در جامعه کم کردن داد.
وی رویکرد امنیتی، نظامی، قضایی و سیاسی جهت حوزه اجتماعی را موثر ندانست و گفت: ترساندن جدی جهت کشور ضعف بخش اجتماعی است که باعث اختلال امنیت اجتماعی افراد می شود.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی کشور عزیزمان ایران افزود: ادارات دارای ماهیت اجتماعی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) باید رویکرد سلامت و آینده نگری را در اولویت کارها خود قرار دهند لیکن اقتصاد مقاومتی بدون حفظ سرمایه های اجتماعی محقق نمی شود.
فرماندار گناباد نیز در این همایش گفت: تنش ها و درگیری های فردی در صدر پرونده های قضایی این شهرستان واقع شده است است و این حاکی از ضرورت توجه زیاد به مددکاری و مددیاری اجتماعی هست.
محمد علی نبی پور افزود: در جامعه ما به مددکاری فردی توجه شده است ولی مددکاری اجتماعی مورد عنایت قرار نگرفته است که باید از ظرفیتهای بخشهای فرهنگی و اجتماعی جهت کم کردن پرسشها بهره گرفت.
وی اظهار کرد: دولت یازدهم در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت و مطالعات خوبی انجام داده که حاصل آن تدوین سند نهایی جهت اجرا در کشور هست.

سوء استفاده از معضل فقر جهت اهداف سیاسی ظلم به جامعه است

منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: انجمن | ایران | سیاسی | پرونده | دستگاه قضایی | آسیب های اجتماعی | خبر | اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz